tungsten flamanlı

tungsten flamanlı resim

Tungsten yitrium elektrotlar tungsten ve itriyumdan yapılmış elektrotlar vardır. Toryum tungsten elektrotlar ve seryum tungsten elektrotlara benzer, yttriated tungsten elektrodlar ucu renk ile ayırt edilebilir. Tungsten ittriyum elektrot ucu rengi mavidir. Başka bir nokta ittriyum içerik, tungsten yitrium elektrotlar, itriyumun içeriği% 1.8 den% 2.2 arasında değişmektedir olmasıdır. Açıkça tungsten yitrium elektrotları göstermek için bir tablo aşağıda.

Ticari Marka Katma
Düzensizliği
Kirlilik
Miktar,%
Diğer
Kirlilikler
tungsten,% Elektrik
Taburcu
Güç
Renk İşareti
WY20 YO2 1.8-2.2 < 0.20 Geri kalan 2.0-3.9 mavi

Tungsten itriyum elektrotlarda ana içeriktir. Tungsten yüksek erime noktası, yüksek ısı direnci, yüksek korozyon direnci, düşük ısıl genleşme ve yüksek sertlik özellikleri ile bir unsurdur.

Yitriyum bir gümüşi metalik parlaklığa sahiptir ve hava tutuşturur. Ay kayalar yeryüzünde o nadir mineraller oluşur rağmen itriyumu içerdiği bilinmektedir. Itriyum kimyasal lantanidler benzer ve ışığa maruz kalma ile hafif pembe parlaklık kazandırmak görünebilir.

itriyum en yaygın kullanımı olan bileşikler, televizyon için kullanılanlar gibi, katot ışını tüpü görüntüler, kırmızı renk fosforlar yapmak için kullanılmaktadır. Ittrium diğer kullanımları etilen polimerizasyonu için bir katalizör olarak çok etkili mikrodalga filtreleri olan demir granatların gibi kullanımını içerir ve bazı yüksek performanslı kıvılcım elektrotlar üzerinde kullanılan plugs.Tungsten yitrium elektrotlar kompozit kategoriye aittir.